Kuluçkalık Süs Tavuğu Yumurtası

Kuluçkalık Süs Tavuğu Yumurtası

Evet, bu yazımızda kuluçkalık süs tavuğu yumurtası konusundan bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere günümüzde insanlar hayvanlara oldukça değer vermekte. Hatta insanlardan daha arkadaş canlısı olarak kabul ediliyorlar. Bunun doğruluğunun epey yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz.

Hayvan bakmak isteyenlerin genel tercihi kedi, köpek gibi evcil hayvanlar olsa da kümes hayvanlarının yeri de apayrı bir konumda bulunmakta. Kendinizi köydeymiş gibi hissedebilmeniz için oldukça iyi bir fikir gibi duruyor. Özellikle de şehir yaşamından sıkılıp kendinize yeni uğraşlar edinmek istiyorsanız. Hazırsanız kuluçkalık süs tavuğu yumurtası konumuza başlıyoruz.

Kuluçkalık Süs Tavuğu Alacakların Dikkat Etmesi Gereken Şeyler Nelerdir?

Elbette bir şey satın alırken alacağımız şey ile ilgili bilgi toplamalıyız ve belirli kriterleri taşımasına dikkat etmeliyiz. Yoksa hoşumuza gitmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimalimiz artar. Peki, kuluçkalık süs tavuğu yumurtası alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Alacağınız yumurtanın boyutuna kesinlikle dikkat edin. Ortalama bir kuluçkalık yumurtanın 50-65 gr aralığında bulunması gerekiyor. Diğer türlü hastalıklı olma ihtimali bile var.
  • Yumurtanın rengi bir diğer dikkat etmeniz gereken husustur. Eğer bulunduğu ırkın rengini taşımıyorsa muhakkak bir sorun vardır.
  • Yumurtanın şekli de önemli bir konudur. Yumurtanın pürüzsüz ve de düzgün olması gerekiyor. Ayrıca bir ucunun daha sivri elips bir şekilde olması da şart niteliğinde.

Eminiz ki kimse aldığı kuluçkalık süs tavuğu yumurtası hastalıklı olsun istemez. Bu eninde sonunda sizi üzecektir. Lütfen bu tarz kriterlere dikkat edin. Pişman olmak istemezsiniz öyle değil mi?

Kuluçkalık Süs Tavuğu
Kuluçkalık Süs Tavuğu

Kuluçka Özellikleri

Kuluçka iki ana dönemden oluşur. Bunlar; Gelişim ve çıkım dönemleridir. Bu dönemler toplamda 21 gün sürmektedir. Civcivin gelişimini tamamladığı gelişim dönemi 18, çıkım dönemi ise 3 gündür. Kuluçka makineleri sayesinde bu dönemler sorunsuz bir şekilde atlatılır.

Kuluçkalık Süs Tavuğu Yumurtası Maliyeti

Ortalama bir kuluçkalık süs tavuğu yumurtası almak için 10-20 TL aralığında bir miktar parayı gözden çıkarmanız yetecektir.

Bu yazımızda kuluçkalık süs tavuğu yumurtası hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız yararlı olabilecek bilgiler verebilmişizdir. Kuluçkalık yumurtanızı dikkatli bir şekilde seçerek kendinizi mutlu etmeniz mümkün. Oldukça basit bir şekilde kuluçkalık yumurta sahibi olabiliriz neticede. İyi seçimler.

Harikalar Diyarı

all author posts

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir